Koupelna v podkroví má své kouzlo

21.1.2020

Záleží na výšce koupelny v podkroví

Kam tedy umístit sanitu, aniž bychom se při jejím použití nebouchali do hlavy a měli dostatečný prostor okolo ní? V koupelně v podkroví vždy záleží na výšce nadezdívky a úhlu střechy. Obecně však platí, že pod šikminu neumisťujte umyvadlo, protože u něj potřebujete stát vzpřímeně. Můžete pod ni umístit například toaletu, ale myslete na to, že musí být od stěny vzdálená tak, aby se před ni mohl pohodlně postavit dospělý člověk.

Romantický výhled z vany

Umístění vany pod šikminu je také zajímavé a efektní, obzvláště pokud nad ní máte ještě střešní okno. Při koupeli tak můžete sledovat oblohu, což je velmi romantické bez ohledu na počasí.

I v koupelně v podkroví využijte volné rohy

Rovněž volné rohy různých tvarů a rozměrů můžou být v koupelně v podkroví dobře využité - umyvadlo nebo toaleta v nich umožňují lepší využití prostoru a interiér pak bude působit originálně a zajímavě. Pokud máte volný roh, zvážit můžete i asymetrickou, rohovou nebo oválnou vanu.

Sprchový kout pod šikminou působí luxusně

V některých koupelnách bývají i výklenky, které jsou perfektním místem pro umístění sprchového koutu. Pokud je tam vyvedený odpad, stačí pouze přidat sprchu, zástěnu nebo případně vaničku. Často tak vznikne sprcha, která je mnohem lepší, než ty, které si koupíte v obchodě.

Pokud ovšem musí být sprchový kout pod šikminou, řeší se to tak, že se prostor vyhrazený pro sprchu vyzdí, obloží a zástěna se nechá vyrobit na míru. Kout pak kopíruje tvar podkroví, což působí luxusně a originálně.

Sanitární keramika

Výklenek jako úložný prostor

Nebo můžete do výklenku postavit třeba pračku, polici, komodu či umyvadlo. Případně si tam vytvořit úložný prostor, který zakryjete třeba roletou nebo dveřmi. To ovšem záleží na jeho velikosti.

Máte dotazy?

Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.