Vybavení koupelen

Plánujete novou koupelnu a hledáte praktické rady? DORINT pro vás připravuje pravidelné články, ve kterých nalezte zajímavé poznatky z praxe, nové trendy i poradenství. 

 
27

Geberit Mera - luxus a pohodlí pro intimní hygienu

20.12.2016

Po letech odsudků, kdy byl zavrhován jako buržoazní přežitek a ani plánované hospodářství nedokázalo uspokojit individuální potřebu, bidet z našich domácností zmizel.

25

Sprchový set 2v1 GROHE Flex - komplet pro váš odpočinek

21.10.2016

Dopřejte si luxus hlavové sprchy - dokonale navodí atmosféru padajícího deště, který z vás smyje všechny starosti. GROHE však nezapomíná ani na praktickou část, proto sprchový set GROHE Flex doplnil i tradiční ruční sprchou. 

24

Velký přehled: Sprchový kout bez vaničky nebo s vaničkou?

17.10.2016

Sprchové kouty bez vaničky s vyspádovanou podlahou a odtokovým „kanálkem“ se v poslední době těší velké popularitě a stále častěji nahrazují klasické vaničky. Jaké jsou poznatky z praxe a je ve skutečnosti sprchový kout bez vaničky lepší? Čím se liší vanička akrylátová, z litého mramoru či smaltovaná? Máme pro vás velký přehled!

26

Moderní wc s elektronickým bidetem GROHE

22.9.2016

Dříve hojně rozšířené bidety se během socialismu staly „buržoazním přežitkem“ a zkušenost s jejich používáním prakticky zmizela. Až nyní se po letech jejich obliba vrací. V západních zemích, které nebyly zasaženy „plánovaným hospodářstvím“, však vývoj neustrnul. 

17

Termostatické baterie – mýty a skutečnost II.

19.3.2016

Dnes navážeme na článek Termostatické baterie – mýty a skutečnost I., ve kterém jsme vyvrátili první dva mýty. V dnešním pokračování jsou na řadě další tři mýty, které kolují o termostatických bateriích. 

16

Termostatické baterie – mýty a skutečnost I.

11.3.2016

Termostatické baterie si v posledních letech vybudovali pevné postavení na trhu s koupelnovým vybavením a stávají se tak postupně standardem v našich koupelnách. Stále však o nich koluje spousta mýtů a „hospodských pravd“, z nichž bychom některé chtěli tímto článkem vyvrátit. 

13

Koupelnový nábytek - od praktičnosti k eleganci

11.2.2016

Doba, kdy jediným nábytkem v koupelně bývala plastová galerka nad umyvadlem, je již nenávratně pryč. Jak se mění povaha koupelny od ryze užitného prostoru k plnohodnotné obytné místnosti, rostou nároky na vzhled i provedení koupelnového nábytku.

12

Ventilátor do koupelny a na wc

20.1.2016

Účinné odvětrání koupelny nebo toalety většina zákazníků příliš neřeší a spoléhají se na pořízení nejlevnějšího ventilátoru. Přitom špatně odvětraná koupelna nebo toaleta dokáže znepříjemnit pobyt v celém bytě. V koupelně a na wc řešíme odvětráním dva odlišné problémy, a proto se také budeme každou z místností zabývat zvlášť. 

11

Vanová zástěna do koupelny

6.1.2016

Plastovým sprchovým závěsům už dávno odzvonilo, a to nejen z důvodu estetiky, ale i údržby. Jejich funkci nahradily vanové zástěny do koupelny, které jsou oblíbeným doplňkem malých koupelen, kde vana obvykle plní více funkcí a uživatelé se nechtějí vzdát ani relaxace při koupeli, ani rychlosti a pohodlí sprchování. 

10

Umyvadla do koupelny

24.11.2015

Umyvadlo je asi první věcí, která nás automaticky napadne, přijde-li řeč na koupelnu. S tím, jak se koupelny stávají stále důležitější při plánování obytného prostoru, roste kvalita i šíře koupelnového vybavení. Umyvadel, jako základního prvku každé koupelny, se to týká tím více. Dnešní rozsáhlou nabídku umyvadel do koupelny lze rozdělit podle několika kategorií: materiálu, umístění a velikosti.

12